Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Thaçi takon Ramën: Bashkëpunimi strategjik shembull për rajonin

Nga Klodiana 0

147550281014567420_10154065563111523_7558803419047219141_o

Presidenti i Republikës së Kosovës ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Në fokusin kryesor të këtij takimi ka qenë zgjerimi i bashkëpunimit strategjik, tashmë të konsoliduar, mes dy vendeve tona dhe me interes të përbashkët, rritja e shkëmbimeve tregtare mes nesh, duke u bërë kështu një shembull për rajonin, si dhe ecuria e axhendës së përbashkët mes dy qeverive.

Kryeministri Rama dhe Presidenti Thaçi, theksuan  angazhimin për përkushtim të ndërsjelltë të të dy qeverive për të konsoliduar edhe më tej këtë bashkëpunim përmes projekteve të rëndësishme në fushat e infrastrukturës, arsimit, doganave, kulturës, etj.

Në këtë takim, u bisedua edhe për zhvillimet e fundit në rajon, Thaçi ka qenë i shoqëruar nga disa ministra të qeverisë së tij.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>