Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thaçi-deputetit gjerman: Unë vendos, jam president

Nga Media 0

Deputeti i Parlamentit të Gjermanisë nga radhët e partisë së kancelares Merkel, Peter Beyer, në takimin që ka pasur sot me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përsëritur qëndrimin kategorik të Gjermanisë kundër idesë së korrigjimi të kufijve.

Për këtë gjë ka folur pas takimit vetë deputeti gjerman Beyer, pasi që Thaçi në komunikatën për media e kishte fshehur një gjë të tillë.

“Ideja për ndryshim apo shkëmbim të territoreve është një ide me rrezik të lartë”, ka qenë qëndrimi i deputetit gjerman, ndaj të cilit Thaçi ka reaguar mjaft ashpër.

“Unë jam president i këtij vendi, unë vendos”, raportohet t’i ketë thënë Thaçi.

Deputeti gjerman, gjithashtu, ka thënë se Kuvendi i Republikës së Kosovës është institucioni kryesor që duhet të vendosë për çështje të tilla që kanë të bëjnë me territorin.

Sipas tij, normalizimi i marrëdhënieve kërkon zgjidhje të qëndrueshme. Këto komente i ka bërë gjatë një takimi me gazetarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej