Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët kur i lë treni, kurrë nuk thonë u vonuam, por na iku".
                                                                                        -Faik Konica

Tërmeti 7,1 ballë shkatërron Meksikën, mbi 200 viktima

Nga Media 0

Së paku 200 persona kanë mbetur të vdekur nga tërmeti 7,1 ballë që goditi Meksikën këtë të martë.

Numri i banesave të rrëzuara në kryeqytetin Meksico City është shumë i madh ndërsa mendohet të ketë viktima të tjera nën rrënoja.

Tërmeti i fuqishëm shkaktoi dëme në shtetet Morelos dhe Puebla dhe në shtetin Meksiko ku 4 milionë njerëz kanë mbetur pa energji elektrike.

Vendi është i prirur për tërmetet dhe më parë këtë muaj një dridhje me magnitudë 8.1 ballë në jug, shkaktoi të paktën 90 të vdekur.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej