Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tepelenë, rrëshqitja e dherave, rrezikohen banesat

Nga Klodiana 0

Për shkak të reshjeve intensive të ditëve të fundit, në Tepelenë disa banesa rrezikohen të shemben nga  rrëshqitja e dheut.

Sipas njoftimeve, Bashkia ka ndërmarrë nismën për të punuar me qëllim shmangien e rrezikshmërisë nga rrëshqitja e dheut.

Gjithashtu për shkak të punimeve është ndërprerë dhe furnizimi me ujë të pijshëm.
Deri në rregullimin e rrjetit shpërndarës qyteti i Tepelenës do të furnizohet me ujë me orar të reduktuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej