Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Tentoi të kalojë ilegalisht 22 afganë në Kosovës, arrestohet 35 vjeçari

Nga Skenderi 0

22 shtetas afganë u kapën nga policia pasi ata me një automjet furgon ishin nisur në mënyrë ilegale në drejtim të Kosovës.

Policia vuri në pranga shtetasin Flamur Hajdaraj, 35 vjeç, banues në Tiranë, drejtues i frugonit me të cilën po transportoheshin shtetasit afganë.

Policia bën me dije  se arrestimi i shtetasit u bë pasi nga shërbimet e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, në D.V.P. Kukës,  në  rrugën e  Kombit,  në Fushë-Dukagjin, me drejtim lëvizje Tiranë-Kukës, u  kap në flagrancë, duke transportuar 22 shtetas Afganë,  me automjetin tip “Fugon”, me targa AA060GT, i cili  nëpërmjet kufirit të gjelbër do t’i kalonte për në Kosovë, kundrejt fitimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej