Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Tenori shqiptar Saimir Pirgu fiton çmimin “Verona Lirica Award 2016″

Nga Skenderi 0

Tenori shqiptar me famë botërore Saimir Pirgu është vlerësuar me çmimin “Verona Lirica Award 2016”.

Medalja i është dhënë tenorit shqiptar mbrëmjen e 13 nëntorit pas një koncerti në Teatrin e Veronës nga presidenti i çmimit “Verona Lirica Award”, Giuseppe Tuppini.

Tenori shqiptar Saimir Pirgu emocionin e veçantë të fitores e ka ndarë edhe me prindërit e tij, të cilët ishin të pranishëm në këtë ceremoni.

pirgu-4 pirgu pirgu1 pirgu2 pirgu3        pirgu6

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej