Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të shtëna me armë në Bruksel, dy të plagosur

Nga Klodiana 0

Të shtëna me armë janë regjistruar në Bruksel, ndërsa raportohet për dy të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 9:40 te mengjesit ne qender te kryeqytetit belg.

Zjari është hapur nga 5-6 persona, të cilët thuhet se qëlluan nga një makinë. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja belge ‘Le Soir’, referuar zëdhënësit të policisë së Brukselit, Ilse Van de Keere.

Nga të dhënat paraprake mesohet se një personat e lënduar ka marrë plumb në këmbë.

Aktualisht zona ndodhet nën mbikëqyrjen e forcave policore, ndërsa autoritetet janë vënë pas autorëve, të cilët kanë arritur të largohen nga vendi i ngjarjes. Vijojnë hetimet për zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej