Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Të qeshura me të madhe në Kuvend, Basha: 7X7 bëjnë 42, 49 se u shkritë (film)

Nga Media 0

Edhe këtë enjte si në çdo seancë tjetër parlamentare nuk kanë munguar qyfyret.

Në një moment kulmor gjatë seancës së sotme, kur Basha po llogariste disa shifra ka bërë një gabim matematikor.

“7 herë shtatë bëjnë 42”, tha Basha, teksa deputetët kundërshtarë e korrigjonin dhe qeshnin me të madhe. Më tej atij ju desh të bënte dhe një mbledhje, ku 49 + 36 ku i dilte 95.

Gallatë e madhe, megjithëse flitet për një histori të rëndë korrupsioni, por rëndësi ka që Luli nuk di të shumëzojë dhe numërojë, madje as të shumojë. Punë e madhe se bëhet fjalë për katër inceneratorë që i ka marrë një njeri i vetëm, me bekimin e qeverisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej