Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Të jetosh 19 vite me një gërshërë në stomak

Nga Skenderi 0

Një  54 vjeçar ka jetur për gati 19 vjet më një gërtshërë në stomak, pasi kur ishte operuar më parë doktorët i kishin harruar gërshërët brenda barkut të tij.

Bëhet fjalë për një vietnamez Ma Van Nhat i cili kishte 19 vite që ankohej për dhimbje në stomak edhe pse i ishte nënshtruar më parë një oprecioni pasi kishte pësuar një aksident me makinë, në vitin 1998.

Por vetem pas një ekografie mjekët konstatuar se pranë zorrës së trashë  gjendeshin një palë gërshërë 15 cm, që mjekët i kishin harruar gjatë operacionit të mëparshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej