Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Të jesh i lumtur…këtë nuk ta fal njeri!

Nga Media 0

Nga Albert Camus

Ndeshja armiqësi, sidomos ndër ata që më njihnin nga shumë larg dhe që unë vetë s’i njihja fare. Padyshim pandehnin se mos rroja në mënyrë të përkryer dhe i zhytur i tëri në lumturi: këtë s’ta fal njeri.

( Fragment nga libri “Rënia”)

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej