Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Të jesh i lumtur…këtë nuk ta fal njeri!

Nga Media 0

Nga Albert Camus

Ndeshja armiqësi, sidomos ndër ata që më njihnin nga shumë larg dhe që unë vetë s’i njihja fare. Padyshim pandehnin se mos rroja në mënyrë të përkryer dhe i zhytur i tëri në lumturi: këtë s’ta fal njeri.

( Fragment nga libri “Rënia”)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej