Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Të hënën mblidhet Kuvendi, përcaktohet rendi i ditës

Nga Klodiana 0

Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë të hënën e ardhshme seancën e parë për vitin e ri 2017.

Lajmin e ka konfirmuar zyra e shtypit e Kuvendit, sipas të cilës në këtë seancë, që do të shënojë hapjen e sesionit të VIII parlamentar, në rend të ditës do të jenë këto çështje:

Njoftimi i akteve normative të depozituara në Kuvend;
miratimi i procesverbalit të seancës plenare të datës 22.12.2016;
njoftimi/miratimi i programit të punës së Kuvendit për periudhën 16 janar – 24 shkurt 2017;
njoftimi/miratimi i kalendarit 3-javor të punimeve të Kuvendit për periudhën 16 janar – 3 shkurt 2016;
paraqitja në Kuvend e kalendarit të raporteve vjetore të organeve kushtetuese dhe atyre të krijuara me ligj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej