Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të famshmit shqiptarë mblidhen në Romë: Tok së bashku për Skënderbeun

Nga Media 0

Të gjithë janë artistë që kanë arritur të depërtojnë në arenën ndërkombëtare. Megjithatë ata janë shqiptarë dhe krenohen me Heroin tonë Kombëtar, Skëndërbeun.

Inva Mula, Dua Lipa, Ramë Lahaj, Erza Muqolli, Genc Tukici, Eno Peci, Lorik Cana, Olen Cezari, Elhaida Dani dhe Ermal Meta do të mblidhen tok për Skënderbeun.

Me moton “Tok së bashku për Skënderbeun” artistët do të perforomojnë në teatrin “Argentina” në Romë, me 19 nëntor në një koncert i cili fillon në orën 20:30.

“Tok së bashku për Skënderbeun 🦅
Together for Skenderbeg ❤️
19.11.2018!
Teatro Argentina. Rome, Italy.
Në kuadër të vitit MBARËKOMBËTAR TE SKENDERBEUT , me kërkesë të kreut të Misionit Diplomatik të Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, Znj. Majlinda Dodaj, Papa Françesku do të takojë përfaqësues të popullit shqiptar në Vatikan, të cilët do të shoqërohen nga autoritet e larta të Qeverise shqiptare dhe nga liderit e të gjitha besimeve fetare. Gjithashtu të pranishëm do të jenë edhe artistë shqiptarë me famë botërore.
Pas takimit me Papën koncerti madhështor ” Të Bashkuar në kujtim të Skënderbeut”, ka shkruar tenori Ramë Lahaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej