Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Do të dëshiroja dhe unë që të ecja si të gjithë të tjerët

Nga Skenderi 0

turi

Kam tejet të vështirë ngritjen. Kështu si jam unë është shumë e vështirë. Do të dëshiroja dhe unë që të ecja si të gjithë të tjerët.”

Ishin këto fjalët e ndjera të këtij njeriu që mezi ecte. Por fjalët e tij, gjetën vesh, atje ku u dëgjua dëshira e tij.

Gazetari Turjan Hyska bashkë me djemtë e “Dhuro Dashuri”, kanë bërë të mundur që Bedri Karai, i cili ëndërronte që të ecte si gjithë të tjërët, të rifitonte ndjesinë e të ecurit lirshëm, jo nën shoqërinë e patericës.

Ata i kanë dhuruar mundësinë për të ecur sërisht siç ai dëshironte.

https://www.facebook.com/172581196506011/videos/201910090239788/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>