Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Taulant Balla vodhi plot 8 karta votimi nga opozita, zgjedhja e kryeprokurores Marku e pavlefshme 

Nga admin 0

Pas zbulimit të skandalit brenda sallës së parlamentit, ku Taulant Balla është kapur duke vjedhur një kartë elektronike votimi nga radhët e opozitës, syri.net sjell detaje edhe më tronditëse.

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla nuk ka vjedhur vetëm një kartë nga tavolinat e opozitës, ndërkohë që deputetët e saj ishin grumbulluar pranë podiumit ku qëndron qeveria, por plot 8-të të tilla.

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme  morri 69 vota, por vetëm nga faktet e zbuluara deri më tani, atë e kanë votuar vetëm 61 deputetë të PS-së.

Pavarësisht nga kjo, akti i rëndë i deputetit Balla e bën procesin e votimit të Arta Markut në këtë pozicion të rëndësishëm, krejtësisht të pavlefshëm.

Kjo, pasi kartat elektronike janë si kartat “ID” dhe pas votimit rezulton emri i deputetëve të opozitës, të cilët në ato momente gjendjeshin pranë foltores.

Njëkohësisht akti i vjedhjes së kartave elektronike nga ana e Taulant Balla përbën, edhe një vepër penale.

Ja cilët janë deputetët demokratë që ju vodh vota në Kuvend:

http://www.syri.net/politike/118777/ekskluzive-taulant-balla-vodhi-plot-8-karta-votimi-nga-opozita-zgjedhja-e-kryeprokurores-marku-e-pavlefshme/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej