Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Taksisti i Tiranës që mbështet Trump, në vëmendje të mediave të huaja (FOTO)

Nga Rexhina Biba 0

Mediat e huaja, Associated Press , Daily Mail por dhe Fox News i kanë kushtuar një artikull taksistit shqiptar Uljan Kolgjegja për stilin e tij të çuditshëm, të pa parë ndonjëherë në taksistë të tjerë.

“Vendosa ta vë Trump-in në xhamin e pasëm të makinës që kur kryeministri Edi Rama tha se Trump mund të ishte një kërcënim i vërtetë për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”.

Uljani tha se kështu kishte tërhequr vëmendjen në të gjithë kryeqytetin shqiptar, Tiranë dhe se po fitonte më shumë para se në 13 vite si shofer taksie.

“Fotot e tij kanë tërhequr shumë klientë” tha ai për Asiciated Press.

“Shikoje botën tani, plot luftra, Obama e Clinton nuk kanë bërë shumë për paqen në botë. Trump do ta ndryshojë situatën,” thotë ai.

“Kur Trump të zgjidhet President, do hedh 200 fishekzjarrë përpara zyrës së Ramës” thotë Kolgjegja.

/ora news/

Uljan Kolgjegja, 37, an Albanian taxi driver, drives his car with pictures of U.S. Republican candidate Donald Trump, in the Albanian capital, Tirana, Monday, Sept. 26, 2016. Uljan Kolgjegja said Monday he was prompted to decorate his taxi with pictures of the Republican candidate after Albania’s Prime Minister Edi Rama said Trump could be "a real threat to Albanian-American ties." The move has attracted attention in the capital Tirana and Kolgjegja says he is earning more money than ever before in his 13 years as a taxi driver. (AP Photo/Hektor Pustina)

Uljan Kolgjegja, 37, an Albanian taxi driver, keeps an Ipad with a picture of U.S. Republican candidate Donald Trump in his car in the Albanian capital, Tirana, Monday, Sept. 26, 2016. Uljan Kolgjegja said Monday he was prompted to decorate his taxi with pictures of the Republican candidate after Albania’s Prime Minister Edi Rama said Trump could be "a real threat to Albanian-American ties." The move has attracted attention in the capital Tirana and Kolgjegja says he is earning more money than ever before in his 13 years as a taxi driver. (AP Photo/Hektor Pustina)

Uljan Kolgjegja, 37, an Albanian taxi driver, points to a picture of U.S. Republican candidate Donald Trump in his car in the Albanian capital, Tirana, Monday, Sept. 26, 2016. Kolgjegja said Monday he was prompted to decorate his taxi with pictures of the Republican candidate after Albania’s Prime Minister Edi Rama said Trump could be "a real threat to Albanian-American ties." The move has attracted attention in the capital Tirana and Kolgjegja says he is earning more money than ever before in his 13 years as a taxi driver. (AP Photo/Hektor Pustina)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej