Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Takimi me prindër, Nikolla: Tekstet nga Oxford, Cambdridge apo Pirson

Nga Ejona 0

 

Ministrja e Arsimit dhe e Sportit Lindita Nikolla në takimin me prindër në shkollën 9 vjeçare “Avni Rustemi” në Tiranë tha se gjithë vëmendja e qeverisë është tek mësuesi.

Nikolla sqaroi se tekset e reja janë tekste padyshim me cilësi më të mirë përderisa vijnë nga Oxford, Cambridge dhe Pirsonit.

Për ministren e arsimit ky nuk dotë jetë takimi i vetëm me prindër pasi ajo tha se çdo muaj do të marrë pjesë në takime me prindër në të gjithë Shqipërinë.

Nikolla:Këtë vit shkollor ia kemi dedikuar mësuesit. Mësuesja nuk e mbaron këtu ditën e punës. Ndaj, asnjëherë nuk është e mjaftueshme vëmendja që qeveria, të gjithë ne duhet të kemi tek mësuesi.

Hap pas hapi do të keni mundësi të shikonin se si në duart e fëmijëve tuaj janë tekstet më të mira, sepse janë tekste që vijnë nga Oxford, Cambridge apo Pirsonit që janë shtëpitë më prestigjioze të librit shkollor.

Nikolla:Këtë vit shkollor ia kemi dedikuar mësuesit. Mësuesja nuk e mbaron këtu ditën e punës. Ndaj, asnjëherë nuk është e mjaftueshme vëmendja që qeveria, të gjithë ne duhet të kemi tek mësuesi.

Hap pas hapi do të keni mundësi të shikonin se si në duart e fëmijëve tuaj janë tekstet më të mira, sepse janë tekste që vijnë nga Oxford, Cambridge apo Pirsonit që janë shtëpitë më prestigjioze të librit shkollor.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej