Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Takimi Obama-Trump/ Obama bën thirrje për unitet

Nga Rexhina Biba 0

Takimi Obama-Trump zgjati rreth 1 orë e gjysmë, zyrtarisht u tha se në të u diskutua për tranzicionin e pushtetit, ndërsa në daljen para mediave të dy ata u shfaqën më miqësorë.

Në fund të këtij takimi, dy Presidentët, i pari në largim dhe tjetri i zgjedhur, folën shkurtimisht për mediat e shumta të pranishme dhe nuk pranuan pyetje.

I pari që foli ishte Obama. Ai bëri sërish thirrje për unitet.

Ai shtoi se do të jetë gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar Trump gjatë Presidencës së tij. Me të njëjtën gjuhë u përgjigj edhe Trump.

Obama pret pasaardhësin, Trump mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej