Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Takimi me fermerë në Durrës/ Rama: Fond garancie për kredi të buta për fermerët

Nga Rexhina Biba 0

Kryeministri Edi Rama zhvilloi pasditen e së martës (11 tetor) një takim me fermerë në Manzë të Durrësit, duke theksuar se qeveria do të krijojë një fond garancie për fermerët për t’u dhënë mundësi atyre që të marrin kredi.
Sipas kryeministrit, shteti do të jetë ndërmjetës midis fermerëve dhe bankave, duke shtuar se në Shqipëri është një rrugë e pa shkelur më parë, ndryshe nga se ndodh në botë.
Rama u ndal edhe tek shërbimi kombëtar i urgjencës, duke theksuar se në pranverë do të ketë një riorganizim të plotë të sistemit të ambulancave.
Kreu i qeverisë ka deklaruar gjithashtu se fermerët duhet të bashkëpunojnë midis tyre në mënyrë që të jenë të suksesshëm.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej