Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Tahiri: Jam minsitri më jetëgjatë pas 90-ës, ndoshta do më takojë dhe të bëj pak burg

Nga Klodiana 0

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ftuar në emisionin “Opinion” ka deklaruar se është minitri më jetëgjatë pas 90-ës, ndoshta do më takojë dhe të bëj pak burg.

Tahiri e cilësoi si të pazakontë kërkesën e prokurorisë për arrestimin e tij.

“Nuk është një moment i zakonshëm për mua dhe familjen time edhe për të gjithë njerëzve që kam njohur dhe kolegëve që u kam krijuar një shqetësim të pamerituar.

Dua të falenderoj këdo qytetar që më ka telefonuar këto ditë. Kërkesa e prokurorisë ishte e pazakontë dhe surprizë. Nuk e di për kryeministrin. Nuk e di nëse kishte dijeni. Nuk është e zakonshme që një ministër i brendshëm të bëjë burg me ata që ka arrestuar. Kryeministri ka një barrë më të madhe dhe mund të vijë dita që të lerë pas një koleg. Kam pasur dje një bisedë me Ramën normale për një situatë anormale. Ata që janë thënë janë përralla, pasi unë nuk kërcënoj njeri. Jam një hap larg arrestimit nga prokuroria, por në asnjë çast nuk kam shkelur ligjin” deklaroi ai në Opinion.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej