Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tahiri flet për herë të parë pas kërkesës për arrestim: Nuk keni parë gjë akoma

Nga Media 0

“Nuk keni parë gjë akoma”, këto kanë qenë fjalët e para të deputetit Saimir Tahiri pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për heqjen e imunitetit që do t’i hapte rrugë arrestimit të tij.

Ndërsa po dilte nga banesa e tij, Tahiri ka zgjedhur që interesit të lartë të gazetarëve t’u përgjigjet vetëm me këtë togfjalësh.

Në orën 19:00 pritet që të mblidhet Këshilli i Mandateve për të vendosur mbi fatin e ish-ministrit, ndërsa nuk dihet nëse ai do të jetë i pranishëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej