Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Tahiri: Dy bandat në Elbasan i arrestova, por gjykata i liroi

Nga Klodiana 0

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në emisionin Opinion ka deklaruar se anëtarët e dy bandave në Elbasan Çapja dhe Çela janë arrestuar në 2015, por janë liruar nga gjykata.

“Dy bandat janë arrestuar nga policia në 2015 dhe gjykata i liroi” deklaroi Tahiri.

Deputeti i Partisë Socialiste fajësoi gjyqësorin për lirimin e tyre dhe jo policinë e shtetit të cilën e mbrojti.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej