Fjalë kyçe: ullinj

Bëfshi qejf / Nga Media -

Arsyet pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkët. Ullinjtë jeshilë mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës ndërsa të zinjtë kur janë pjekur plotësisht….

Llogje Kavaje / Nga Media -

Hoqa të zit’ e ullirit!

Nga Ilir Levonja Në një treg të madh, një arkë me ullinj se si të duket. Dhe normalisht lind pyetja, se kush i blen e i përgatit. Këtu në tropik…

Shtro peta / Nga Skenderi -

Sallatë me portokalle dhe ullinj

Përbërësit: 4 kokrra portokallë 1/2 qepë të kuqe, 10­15 ullinj të zinj pa bërthamë vaj ulliri kripë piper Përgatitja: Fillimisht lajmë portokallet, i qërojmë me kujdes duke i ndarë në thela. Në një enë qelqi grijmë qepën në formë rrethore dhe shtojmë ullinjtë dhe portokallet. Hedhim…