Fjalë kyçe: trajner

Kalitje / Nga Klodiana -

Andrea Pirlo sërish te Kombëtarja Italiane

Andrea Pirlo do t’i bashkohet sërish Kombëtares Italiane, por këtë herë si trajner. Një nga futbollistët më të dashur italian, që luajti me fanellën e Interit, Milanit dhe Juventusit pritet të…

Kalitje / Nga Media -

Trajneri i Spanjës do të drejtojë Real Madrid

Real Madrid ka tashmë emrin e trajnerit të ri. Menjëherë pas përfundimit të Botërorit madrilenët do të drejtohen nga spanjolli Julen Lopetegui. Prej vitit 2016 ish-portieri drejton Kombëtaren spanjolle. Lopetegui…

Kalitje / Nga Media -

Italia ka një trajner të ri

Tashmë Italia ka një trainer të ri, Roberto Mancini do të drejtojë axurrët për 4 vitet e ardhshme deri në Botërorin e Katarit më 2022-shin. Mediat italiane raportojnë se tashmë mungon…