Fjalë kyçe: teatri

Mejtime / Nga 27.al -

Teatri, bunkeri dhe pornoja e shtetit

Nga Astrit Cani Teatri ishte log. Hapsina mes dy ndërtesave ishte agora. Ktë funksion s’mund ta kryente sheshi i madh “Skënderbej”, i cili tashma ngjan me nji pistë patinazhi. Teatri…

Mejtime / Nga 27.al -

Pak burra të mirë…

Nga Sokol Bregu Nëse do të doja ndonjëherë në jetë qe tek nje polic të shihja një fytyrë, larg qoftë të ishte jotja. Jo do zgjidhja, Carlo Alberto dalla Chiesan….

Mejtime / Nga Ejona -

Teatri i shumicës së rrëmbyer

Nga Andi Bushati Edi Rama i është kthyer sërish një argumenti që e përdorte rëndom gjatë mandatit të parë të 1 milionë shuplakave, atij se në fund, në demokraci, vendos…