Fjalë kyçe: shqiptaria

Mejtime / Nga admin -

Shqiptarët dinë të vlerësojnë…

Nga Ilir Hoxholli Para dy ditëve ndoqa emisionin “Opinion”, një temë që të them të drejtën është luks për ne shqiptarët mbi këndvështrimin ndaj familjes. Debati në një moment të…

Dritëshkronja / Nga 27.al -

Marin Mema në gjurmët e arvanitasve

Gazetari Marin Mema ka vazhduar edhe këtë javë të rrëmojë në historinë e shqiptarisë ë Top Channel. Në dokumentarin e fundit të tij ai rrëfen historinë e arvanitasve, dokumentat, lëvizjet,…

OpEd / Nga 27.al -

Me nonë e motër

Nga Enkel Demi Në Kuvendin e Shqipërisë të enjten ka patur një përplasje të fortë mes ish-kryeministrit Berisha dhe ministrit Arben Ahmetaj. Çështja ishte pikërisht udhëtimet me çarter që opozita…