Fjalë kyçe: shqiponja

Foto dite / Nga 27-shi -

“Shqiponja” e Maradonës

Kështu ka gëzuar legjenda e futbollit Maradona, golin e dytë të Argjentinës, i cili i dha mundësinë Kombëtares bardheblu të kalojë grupin. Dihet që Maradona dhe sjellja e mirë nuk…

Floktore / Nga Media -

Shqiponjat gati për fluturim

Eugent Bushpepa dhe Ermal Meta kanë ndërthurur duart për të bërë simbolin më të dashur për shqiptarët, shqiponjën. Atje në Lisbonë, mes etheve të konkurrimit dy djemtë shqiptarë janë bërë…