- Advertisement -

TAG

Serbi

Serbia nis sot vaksinimin ndaj COVID-19, kryeministrja ndër të parat që do e bëjë live

Serbia nis sot vaksinimin me prodhimin e "Pfizer". Në orën 10:00, 3 të parët që do të vaksinohen janë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic,...

Grindjet e Hotit dhe Vuçiçit në distancë

Presidenti serb Vuçiq tha se sa të jetë ai president, Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Kryeministri Hoti u përgjigj se pa...

“Çfarë ka Kosova për t’i dhënë Serbisë në dialog?”, Osmani: Dëgjoni rrëfimet e familjeve të viktimave

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për jetët e humbura gjatë luftës së me Serbinë. Nëpërmjet një statusi në rrjetin...

Rashka, dëshmi për gjenocidin e Serbisë

Gërmimet në varrezën masive në Rashkë të Serbisë, duket se nuk do të nisin shpejt, meqë pala kosovare po akuzon Serbinë për destruktivitet. Zëvendëskryeministrja e...

Rezolutë në Kuvendin e Shqipërisë për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të Serbisë

Nga Boiken Abazi Rezolutë në Kuvendin e Shqipërisë për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të Serbisë. Nuk ka më asnjë justifikim pse deputetët e Kuvendit të...

Kur senatori Joe Biden kërkonte bombardimin e Serbisë për Kosovën (film)

Në vitin 1998 senatori Joe Biden kërkonte me forcë bombardimin e Serbisë. Ai ishte pro ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë, pro bombardimit të Serbisë...

Të enjten, takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Pas më shumë se një muaji, të enjten më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në...

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Vritet sipërmarrësi shqiptar në Serbi, pamjet e shkëmbimit të zjarrit (film)

Mbrëmjen e sotme në Novi Pazar të Serbisë është vrarë një biznesmen shqiptar nga Kosova, pronar i një agjencie turistike në Prishtinë, ndërsa një...

Spanja është e gatshme të njohë pavarësinë e Kosovës, por vetëm me një kusht

Spanja është e gatshme të njohë shtetin e pavarur të Kosovës, por vetëm nëse arrihet një marrëveshje me Serbinë. Kjo është deklarata zyrtare e autoriteteve...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -