- Advertisement -

TAG

qen

Kafshohet nga qentë, 4-vjeçari dërgohet me urgjencë në spitalin e Bulqizës

Një fëmijë vetëm katër vjeç ka përfunduar në spitalin e Bulqizës pak minuta më parë me plagë në fytyrë. Burime për abcnews.al bëjnë me...

Shqipëria harxhon 1.1 milionë dollarë për trajnimin e qenve, i vetmi qen në terren “heroi” i Kosovës

Tërmeti i fortë që tronditi Shqipërinë vuri në dispozicion forca të shumta emergjente që po punojnë për nxjerrjen e personave nga rrënojat. Tërmeti konfirmoi mungesën...

Emiliano Sala u zhduk pas rënies së avionit, qeni po e pret ende padronin e tij

Qeni i Emiliano Sala është ende duke pritur futbollistin që të kthehet në shtëpi, disa javë pasi avioni me të cilin po udhëtonte argjentinasi...

Sulmohet nga qentë, 17-vjeçarja nga Gostivari mbytet në lumin Vardar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gostivar ku një vajzë 17-vjecare është mbytur në ujërat e lumit Vardar pai ishte duke ju ikur një...

Bulqizë, më shumë qen sesa njerëz (Film)

Në qendër të Bulqizës ndodh që ka më shumë qen sesa njerëz. Mund të behen burim aksidenti, por rreziku më i madh është kur në...

“Qeni shqiptar” në 1460, ndoshta një racë e veçantë që përballonte edhe luanin?

Nga Armand Plaka Përshëndetje, kam rënë rastësisht në gjurme të kësaj gravure, marrë në arkivat e qytetit të Marburgut në Gjermani, e cila paraqet një...

Veliaj: Ata që mbajnë “Pit bull” janë të frustruar seksualisht, do ndalojmë importin

Nëse të pëlqen një qen i racës "Pit Bull" apo nëse e ke në shtëpi një të tillë, me shumë mundësi duhet të kesh...

Qeni Pitbull kafshon 58-vjeçarin në Elbasan, ndërron jetë

Kafshimi i një qeni i ka marrë jetën një 58-vjeçari nga Elbasani. Rifat Bajrami është kafshuar nga një qen Pitbull para disa ditësh duke...

Le t’i duam plehrat

Nga Elma Doresi Plehrat nuk kanë faj, a nuk mendon dhe ti kështu? Askush nuk zgjedh dot në jetë se çfarë duhet të jetë, kështu...

Taksë për qenin

Nga Indrit Vokshi Miq! Nga informacionet që kam prej një sanitarje të kryeministrisë, do vendoset "Taksë për qenin". Ajo më tha se e ka dëgjuar...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -