- Advertisement -

TAG

prokuroria e tiranes

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padi penale për vendimin e Këshillit për shembjen e godinës dhe për Institutin e Ndërtimit

Pasi ka kundërshtuar për shumë kohë shembjen e tij, përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ditën e sotme, i janë drejtuar Prokurorisë së...

Dështoi në drejtimin e “Albpetrol”/ Eriola Muka emërohet këshilltare e ministres Balluku

Eriola Muka, ish-drejtoresha e “Albpetrol”, e cila u largua nga detyra për shkak të dështimeve spektakolare në drejtimin e kompanisë së naftës, tashmë do...

Prokuroria nis hetimin: Ndjekje penale kush përhap panik për koronavirusin

Prokuroria e Tiranës përmes një njoftimi për shtyp njofton se do të ndjekë penalisht çdokënd që përhap panik në rrjetet sociale apo platforma të...

Vrasja në ish-Bllok me një viktimë, mbyllen hetimet për Ervis Martinajn

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen e ngjarjes së ndodhur më 4 tetor 2018, në zonën e ish-Bllokut. Në...

Vrasja makabre e Jak Prengës në resortin luksoz, Prokuroria e Tiranës i dorëzon dosjen SPAK

Dosja e vrasjes makabre të Jak Prengës në resortin luksoz ‘Golden’ në Durrës që është në pronësi të disa prej autorëve të arrestuar të...

Zhdukja e Jan Prengës/ Trafikanti Dritan Rexhepi telefon vëllezërit e viktimës: Më prenë në besë (film)

Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me autoritetet britanike ka mundur të zbardhë bisedat mes urdhëruesit të rrëmbimit te Dritan Rexhepit dhe vëllait të Janit,...

Video e kokainës, Lefter Alla mbërrin në Prokurorinë e Tiranës

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla mbërrin në Prokurorin e Tiranës. Gazetarja Glidona Daci raporton për abcnews.al se kryebashkiaku është i shoqëruar nga avokati Bledar...

Policia shkresë prokurorisë: Nuk kemi drogë për të stërvitur qentë

Policia kap me dhjetëra kilogram hashash por nuk ka drogë për të stervitur qentë e saj. Abc News ka arritur të sigurojë dokumentin ku...

Prokuroria mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Kajmaku akuzohet për veprën penale “Falsifikim i formularëve”. Mësohet se akuza i është komunikuar...

SPAK regjistron kallëzimin e Metës për Dvoranin

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka regjistruar kallëzimin e presidentit Ilir Meta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. SPAK e mori...

Latest news

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...

SPAK nis hetimet për pastrimin e parave të mafies

Pas fakteve për ato që ka zbardhur media si pjesë të dosjes prej 1000 faqesh të përgjimeve të Antimafias italiane, mësohet se SPAK është...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...
- Advertisement -