Fjalë kyçe: parku

Telegrama / Nga 27.al -

Veliaj Nishanit: Po turp a ke?

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me pozicionimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani kundër ndërtimit të këndit të lojërave në Parkun e Liqenit. Erion Veliaj…

Vëzhgim / Nga 27.al -

Përse pro parkut?!

Nga Marjon Gorica Prej javësh tashmë në Tiranë oshëtijnë zëra, shpesh herë duke bërë dhe rrëmujë të pa shoqe mediatike, e gjitha për një arsye të vetme, për parkun. Është…

Këndonjësit / Nga 27.al -

Për një dorë domate

  Nga Enkel Demi Kjo zonjë është simboli i protestës së djeshme. Ajo ka pritur që aktivistët të largohen dhe të mbledhë ç’të mundet nga mbeturinat e domateve e portokalleve,…