Fjalë kyçe: paqe

Rrokull botës / Nga Rexhina Biba -

Siri/ Armëpushim për Bajram

Pakti i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Amerika për armëpushimin në Siri, hyri në fuqi pasditen e së hënës. Marrëveshja u arrit mbrëmjen e së premtes nga Sekretari Amerikan i Shtetit,…