Fjalë kyçe: opozita

OpEd / Nga 27.al -

Protesta si shans i fundit!

Nga Lutfi Dervishi Presidenti Republikës thotë se mbështet protestën e studentëve. Kryeministri ëndërron që të jetë sot student. Ministrja Arsimit thotë se në çdo rast studentët kanë të drejtë. Pedagogët…

Këndej rrokull / Nga Media -

Opozita hungareze: Ekstradoni Gruevskin!

Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar azil në Hungari. Adam Mirkocki, Zëdhënësi…

Mejtime / Nga 27.al -

Është vjeshta e Opozitës

Nga Avni Nezaj Me ardhjen e vjeshtës pritej edhe një reagim i ashpër i opozitës, e cila siç duket i ka vënë edhe një tjetër mison vetes që ta pastrojë…