Fjalë kyçe: nxenesit

Mejtime / Nga 27.al -

PS dhe LSI mashtroi maturantët

Nga Marjon Gorica Zot fali, degjeneruan sistemin arsimor të këtij vendi! Fatkeqësia më e madhe e një vendi është kur reformat i bëjnë militantët dhe jo ekspertët. Çfarë bëri rilindja?…

OpEd / Nga 27.al -

Jeta osh qef, por shkolla nuk osh qef

  Nga Mentor Kikia Një ngjarje e fundit na riktheu edhe njëherë në skenë problemin e madh të rregullit dhe disiplinës në shkollën tonë. Një mësues në Durrës u arrestua,…