Fjalë kyçe: nderron jete

Floktore / Nga 27.al -

Ndërron jetë Gaqo Çako (film)

Është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare tenori që konsiderohej simboli historik i muzikes operistike shqiptare, Gaqo Çako. Njeriu që ishte simbol dhe i muzikës së lehtë shqiptare u…