Fjalë kyçe: Mero Baze

OpEd / Nga Media -

“Kazani” jonë nuk është mall eksporti

Nga Mero Baze Pothuajse në një zë, kritikë dhe mbështetës të qeverisë, bien dakord që Brukseli ka mbështetur qeverinë “Rama” dhe nëse nuk ndodhin gjëra që nuk kanë më shumë…

OpEd / Nga Media -

Një tallje me PD dhe gratë e saj!

Nga Mero Baze Partia Republikane po shkon drejt formimit të një grupi parlamentar fallco, me gjashtë deputetë të marrë “hua” nga PD, katër prej të cilave janë katër deputetet e…

OpEd / Nga admin -

Prapë i harruan patatet!

Nga Mero Baze Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk harroi askënd për ta takuar në Tiranë. Presidentin, kryeministrin, ish- presidentin dhe ish-kryeministrin, shefin e opozitës dhe partive të vogla, deri…

OpEd / Nga Media -

Një PD me fytyrën e Lulit!

Nga Mero Baze Ka shumë kritika për atë që Partia Demokratike thotë, apo tenton të bëjë këtë fillim sezoni parlamentar. Debati i parë u hap për qëndrimin ndaj Gramoz Ruçit….

OpEd / Nga Media -

“Shtegu i lig, të merr dyfekun”

Nga Mero Baze Vendimi i Behxhet Pacollit për t’iu bashkuar “komandantëve” dhe për të tradhëtuar koalicionin me Vetëvendosjen dhe LDK, do t’i japë Kosovës një qeveri të re dhe një…

OpEd / Nga 27.al -

Divorci kushton!

Nga Mero Baze Vrasja  makabre e ish-gruas nga babai i fëmijëve të saj, ka ngjallur një valë zemërimi dhe patetizmi kundër drejtësisë dhe pafuqisë së shoqërisë sonë për ta ndalur…