Fjalë kyçe: majlinda kelmendi

Kalitje / Nga Xhafa -

Kosova pret sot Majlinda Kelmendin

Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë si fituesja e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike 2016. Xhudistja, rreth orës 18:00 të zbresë në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Kelmendi bashkë…

OpEd / Nga 27.al -

Majlinda Kelmendi dhe flamuri i budallait

Nga Saimir Demi Pse është krijuar një ide e përgjithshme, se shqiptarët kanë tendenca që edhe arritjeve më të mëdha t’u gjejnë arsye për t’i errësuar? Përgjigjia është shumë e…

Kalitje / Nga Klodiana -

Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Rio

Shqiptarja Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke  marrë Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Për Shqipërinë dhe Kosovën kjo është një medalje historike,…