Fjalë kyçe: Juventus

Kalitje / Nga Media -

Strakosha, pasardhës i Buffonit

Thomas Strakosha është portieri i padiskutueshëm te skuadra italiane e Lazios. Kjo ka bërë që në saje të paraqitjeve të mira me lacialët edhe të merr komplimente pozitive dhe të…

Kalitje / Nga Media -

Kur martohet një çift interistësh në Kukës

Kampionati italian mbetet i preferuari i shqiptarëve. Dhe në pjesën më të madhe të rasteve tifozët shqiptarë ndahen në interistë, juventinë e milanistë. Dashuria për këto skudra shprehet në forma…