Fjalë kyçe: Ilir Seci

Floktore / Nga Media -

Nji Londër mbrenda Londrës

Nga Ilir Seci Kur përmendet Londra si qytet, njerëzit gjithëherë paraftyrojnë qytetin e madh me rreth 8 milionë banorë, metropolin ku si në nji vorbë gjigande shkrihen thuejse tana kulturat…

OpEd / Nga Media -

Si luenim futboll në fëmininë teme

Nga Ilir Seci Këtyne ditëve të Kampionatit Botnor po kuvendonim me Ditmarin për futbollin…njana temë qiti tjetren e tue kuvendë dolem te fminia jeme… -“A keni luejte futboll në Markaj?”…

OpEd / Nga 27.al -

Kukësi përballë Ramokracisë

Nga Ilir Seci Kur Edi Rama vendosi taksën në hymje të tunelit në Kalimash, nuk e kishte pritë me pasë ato reagime që pasuen. Si nji person i zhytun në…

OpEd / Nga 27-shi -

Panda dhe Pandi

Nga Ilir Seci Javës që kaloi, Washington DC u nderue nga vizita e dy specieve të veçanta; Panda dhe Pandi… Panda dhe Pandi janë dy specie te veçanta… Panda asht e veçantë,…

OpEd / Nga 27-shi -

Sa ja kam sherrin Shqipnisë…

Nga Ilir Seci Jeff asht profesor në nji universitet në New York, profesor të cilin më qilloi me e njoftë në bibliotekën që kam ngat shpisë. Këtu, ku jetoj unë,…

Mejtime / Nga Media -

Rrethimi i katërt i Krujës

Nga Ilir Seci Përkujtimi i Heroit tonë Kombëtar në 550 – vjetorin e vdekjes, mes tjerash arriti me nxjerrë nga naftalina ku ruhen edhe historianë enveristë si Paskal Milo. Paskali,…