Fjalë kyçe: hudhra

Andej këndej / Nga Media -

9 kura natyrale kundër gërhitjes

Gërhitja është një problem që prek shumë njerëz në mbarë botën. Zhurma e bezdisshme e gërhitjeve gjatë natës, prish gjumin e çdo personi me të cilin ndan dhomën. Gërhitja ndodh…

Shtro peta / Nga Rexhina Biba -

Gjokse pule të marinuara

Gjokse pule të marinuara Në një qese plastike hedhim 4 lugë gjelle vaj ulliri, 2 thelpinj hudhër të grirë në rende, kripë, piper, lëngun dhe lëkurën e 1 limoni, majdanoz…

Shtro peta / Nga Rexhina Biba -

Kofsha pule me kërpudha

Kofsha pule me kërpudha Për 4 veta: 4 kofsha pule 2 tufa qepë të njoma të prera në feta të holla 2 thelpij hudhre 1/2 kg kërpudha të freskëta 1…