Fjalë kyçe: embelsire

Shtro peta / Nga Ejona -

Kek për ditën e Shën Valentinit

Një kek i shijshëm dhe i lehtë më gatim, perfekt për ditën e Shën Valentinit. Po aq i shijshëm është dhe kremi i ëmbëlsirës. Përbërësit 2 gota sheqer (të bardhë)…

Shtro peta / Nga Ejona -

Si të përgatisim Waffle?

Përbërësit 4 vezë 150 ml qumësht 80 ml sheqer 150 gr gjalpë e shkrirë ose margarin 1 pako vanilje Gjysmë Pluhur pjekje 250 gr miell Zbukurime sipas dëshirës 1 banane…