Fjalë kyçe: Buffon

Kalitje / Nga Media -

Buffon zyrtarisht portier i PSG

Gigi Buffon është bërë zyrtarisht pjesë e klubit francez Paris Saint Germain, për sezonin 2018-2019. Legjenda italiane e portës mbërriti sot në kryeqytetin francez, ku iu nënshtrua vizitave mjekësore dhe pasi…

Kalitje / Nga Media -

Strakosha, pasardhës i Buffonit

Thomas Strakosha është portieri i padiskutueshëm te skuadra italiane e Lazios. Kjo ka bërë që në saje të paraqitjeve të mira me lacialët edhe të merr komplimente pozitive dhe të…