Fjalë kyçe: Bayern

Kalitje / Nga Media -

Suitë në “Allianz” për të parë Bajern

Të shikosh shtrirë nga krevati ndeshjen në stadium? Tashmë kjo ëndërr do të bëhet realitet për tifozët pasanikë të Bajern Mynihut. Gjiganti gjerman dhe zinxhiri i hoteleve Marriott kanë arritur një…

Kalitje / Nga Klodiana -

Bayern shkatërron Arsenalin edhe në Londër

Bayern Munich kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Arsenalin me rezultatin 5-1. Golat për gjermanët u shënuan nga Robert Leëandoëski (55), Arjen Robben (68), Douglas Costa (78)…

Kalitje / Nga Klodiana -

Dortmund fiton “klasiken” e Bundesligës

“Klasikja” e Bundesligës e luajtur në “Signal Iduna Park” përfundoi me fitoren 1-0 të Dortmundit duke rihapur kampionatin gjerman. Verdhëzinjtë shënuan në minutën e 11 Aubameyang shfrytëzon një top të Gotze…