- Advertisement -

TAG

Ballkan

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...

Marko Boçari nga Suli i Çamërisë, (1790-1823)

Marko Boçari lindi në Sul të Janinës më 1790, në një familje të dëgjuar që kishin dalë shumë burra trima si: Kiço Boçari, Kosta,...

Më e veçanta në Ballkan/ Në “Xhaminë e larme” të Tetovës

Ekipi i emisonit “Ballkan” në Abc News ishte në “Xhaminë e larme” në Tetovë. Xhamia konsiderohet si një ndër objektet më të veçanta të arkitekturës...

Freedom House: Udhëheqësit në Evropën Qendrore, Ballkan dhe Euroazi, sulmojnë institucionet demokratike

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se...

Tetë mijë vjet gënjeshtra – “histori” serbe në Ballkan!

Nga Fahri Xharra Deri sa ne, mirremi me çështje të huaja, të cilat aspak nuk na japin as nderë e as lavdi, serbët e shkruajnë...

Buzëqeshja e Moskës dhe ngërdheshja ndaj Kombit

Nga Dritan Kaba  BUZEQESHJA E MOSKES DHE NGERDHESHJA NDAJ KOMBIT! Kjo foto flet shumë për këdo, i cili e shikon me vëmendje. Tre argatë të agjendës...

“Nxisim dialogun Prishtinë-Beograd”/ Lavrov: Duam që çështja të zgjidhet përfundimisht

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama është shprehur se pjesë e diskutimeve ishte edhe situata...

Hill: Bëni detyrat për integrimin, mos nxirrni pengesa

Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të njohur të vendeve të rajonit. Ish-diplomati i njohur amerikan në rajonin e Ballkanit,...

Ballkan-BE: Më larg se para fillimit të Procesit të Berlinit

Ekspertë të ndryshëm në Tiranë e shohin shpopullimimin e Ballkanit Perëndimor si pasojën më të rëndë nga mos hapja e negociatave. Lajm i keq, gabim...

Presidenti Meta: Ngjitja në Korab, motiv për të kaluar çdo pengesë

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka postuar foto nga ngjitja për në malin e Korabit më i larti në vend dhe në Ballkan. "Ngjitja ishte...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -