- Advertisement -

TAG

Agimi i Artë

Prifti grek: E di që do të më urreni, por Katsifas nuk ishte hero

Elefterios Balakos, një prift grek ka reaguar së fundmi për çështjen e “Katsifas”. Balakos mësohet të ketë shërbyer për shumë kohë në Gjirokastër. Ai është...

Pritet sot vendimi për fatin e liderëve të Agimit të Artë, avokatët kërkojnë zbutje të dënimit

Paraditen e kësaj të premte mbahet në Greqi gjyqi për lehtësimin e dënimit për personat e  dënuar për drejtim  në organizatën kriminale “Agimi i...

Shpalli “Agimin e Artë” organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën greke

Një telefonatë se është vënë një bombë në Gjykatën e Apelit ka ardhur pak para orës 9 të mëngjesit të sotëm. Konkretisht, një person i...

Hipokrizia greke me “Agimin e Artë”

Nga Alket Veliu Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli “Agimin e Artë” organizatë kriminale. 20 anëtarë të saj, nga të cilët 18 deputetë, u...

Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale, nëna e reperit të vrarë: Pavlos është gjallë, shtypi nazistët!

Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli Agimin e Artë ditën e sotme organizatë kriminale. Pas këtij vendimi kanë nisur edhe trazirat në kryeqytetin...

Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale, nisin trazirat para gjykatës në Athinë

Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli Agimin e Artë organizatë kriminale, para pak çastesh. Mediat greke raportojnë se para kësaj gjykate kanë nisur trazirat....

Bashkia e Athinës, partia në pushtet dhe Agimi i Artë kërkojnë aneksimin e jugut të Shqipërinë

Një turm ekstremistësh grekë, politikanë e grekofonë u mblodhën në sheshin para Parlamentit të Greqisë e me britma çirreshin duke mallkuar shqiptarët e Shqipërinë. Ata...

Minoritarët grekë sfidojnë qeverinë/ Rrëzojnë natën tabelat e reja dygjuhëshe (fotot)

Sipas historianit Arben Llalla, ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelat e reja në gjuhën shqipe dhe greqisht në fshatin Dhrovjan të Dropullit, i cili banohet...

Shqiptarët përplasen me grekët në New York (film)

Mes shqiptarëve dhe grekëve prej kohësh klima është e acarrtë. Së fundmi, është shënuar përplasje mes tyre në New York. Një grup shqiptarësh ishin mbledhur...

Shqiptari vritet në Korfuz për shkak të etnisë. Autori, ekstremist i Agimit të Artë

Të dielën e 25 nëntorit, në fshatin Lefkimi të Korfuzit, 63-vjecari shqiptar Petrit Zifle u vra me armë zjarri nga një anëtar i "Agimit...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -