Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Ta marrë dreqi, çdo gjë e kemi minimale, sikur jetojmë me serume

Nga Media 0

Nga Artan Fuga

Ta marrë dreqi, çdo gjë e kemi minimale, sikur jetojmë me serume.
Votimet? Me listë partiake.
Ujin? Me pompë.
Demokracinë? Të opinionit, jo pjesëmarrese, thjesht për të llapur.
Mediat? Të deklamimit, ky tha ashtu ai tha kështu.
Parlamentin? Pa senat!
Rrugicat? Pa trotuare.
Ekonominë? Të shërbimeve, ti më qeth, unë të qis kafe.
Trenin? Vetëm shinat.
Presidentin? Pa kompetenca.
Diplomat? Pa zanat.
Biçikletat me qira? Pa kaska.
Pyjet? Pa pemë.
Sportin? Me mercenarë, sa për të thënë se kemi skuadër futbolli.
Në Europë? Vetëm kandidate.

Ne punojmë në minimo!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej