Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Superliga/ Kukësi e nis me fitore, Kamza mposhtet nga një penallti

Nga Klodiana 0

Kukësi e ka nisur me fitore edicionin e ri të “Superligës” ndaj Kamzës në ndeshjen e luajtur në “Zeqir Ymeri”. Verilindorët nuk e patën të thjeshtë të gjenin rrugën e rrjetës, por një penallti iu dha atyre fitoren 1-0 kundër skuadrës së sapongjitur në elitën e futbollit shqiptar.

Në minutën e 62-të Alijev futet bukur në zonë por pengohet nga Neziri i cili për gjyqtarin ka shkaktuar penallti. Ekzekutimin e merr përsipër Elis Bakaj që nuk fal duke dërguar topin pas shpinës së portierit Halilaj.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej