Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Super operacioni anti drogë në disa vënde të BE, 314 persona të arrestuar, mes tyre 10 shqiptarë

Nga Skenderi 0

314 persona në disa vënde të Bashkimit Europin, përfshirë edhe Shqipërinë janë arrestuar për trafik droge, gjatë operacionit “Ciconia Alba”  të organizuar nga Europol.

Nga operacioni i cili zgjati 6 ditë nga data 10 deri në 16 tetor u sekuestruan 2.4 ton kokainë.

Në Shqipëri u arrestuan 10 persona, ndërsa u sekeustrua edhe një sasi e konsiderueshme kokaine nga policia në bashkëpunim me Europol.

314 personat e arrestuar përpos drogës kalonin ilegalisht edhe emigrantë dhe trafikonin qenie njerëzore.

Në Greqi policia zbuloi një agjenci të rreme udhëtimi për kalimin ilegal të emigrant.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej