Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Sulm me thikë në Finlandë, shkon në dy numri i viktimave

Nga Klodiana 0

Një tjetër sulm terrorist ka ndodhur ditën e sotme Finlandë, ku një person i armatosur me thikë ka qëlluar disa njerëz në qytetin jug-perëndimorë të Turkut, duke shkaktuar dy person të vdekur, e disa të plagosur.

Agresori është plagosur në këmbë nga policia, ndërsa është bërë e mundur edhe kapja e tij.

Policia i ka bërë thirrje njerëzve të ka qëndrojnë larg qendrës së qytetit, ndërsa nuk është bërë ende e ditur nëse bëhet fjalë për një sulm terrorist, por dëshmitarët në vendngjarje raportojnë të kenë dëgjuar atentatorin të thërrasë All-ahu Akbar.

Incidenti thuhet se u zhvillua në zonën Puutori-Market Square, ndërsa policia nuk ka konfirmuar ende numrin e saktë të viktimave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej