Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulm terrorist në Pakistan, 128 të vdekur

Nga Media 0

Një sulm terrorist në Pakistan u ka marrë jetën të paktën 128 personave. Autorsinë për sulmin e ka marrë Shteti Islamik i ISIS. Sulmet vijnë para zgjedhjeve të përgjithshme që do të mbahen më 25 korrik.

ISIS ka kryer një numër sulmesh në rajon vitet e fundit por ky është më vdekjeprurësi i shënuar deri më tani.

I fundit i përmasave të tilla u shënua në një shkollë të drejtuar nga ushtria në Peshawar në dhjetor 2014, ku mbetën të vrarë 141 njerëz, 132 prej të cilëve fëmijë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej