Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulm terrorist në Afganistan, bomba u merr jetën 95 personave, 185 plagosen

Nga Media 0

Një sulm terrorist u ka marrë jetën së paku 95 personave, ndërsa 185 të tjerë kanë mbetur të plagosur në qendër të kryeqytetit të Afganistanit, Kabul.

Terroristët kanë përplasur një postbllok policie me një  ambulancë të mbushur me eksploziv.

Shpërthimi ndodhi pranë ndërtesës së vjetër të ministrisë së brendshme dhe zyrave të Bashkimit Evropian të Këshillit të Lartë të Paqes.

Zyrtarët thanë se numri i të vdekurve mund të vazhdojë të rritet pasi viktimat e dërguar në spital ishin në gjendje të rëndë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej